Easily and directly inserted into PCB.
Ribbon cable saves space and time on circuit interconnecting assemblies.
Suitable for internal wiring in office equipment, audio and video machines.
| Product Name | 34 pin rainbow flat ribbon cable |
| Cable | UL2651 28AWG |
| Length | 148cm / 58.27-inch |
| Cable Width | 43mm / 1.69-inch |
| Main Color | Rainbow |
| Connector Type | 34 pin female to female connector |
| Pin Pitch | 2.54mm pitch |
| Exterial Materials | Plastic |
| Withstand Voltage | 300V |
| Temperature | 105C |
| Certification | UL/VDE/CCC/CE/ROHS/SGS/REACH |
| Service | OEM and ODM |
More Flat Ribbon Cables
TCSD-22-01-P20 | IDSS-16-S-07.00-G-ST8 | HCSS-15-D-06.00-01-T-G | FFSD-13-S-09.40-01-N |
TCMD-07-D-15.75-01 | IDSD-13-S-09.50-G | TCSD-07-D-14.00-01-F-N-R | FFMD-08-S-12.00-01-S |
HCMS-10-T-24.00-02 | HCSD-08-D-08.00-01-N-R | IDSD-06-D-10.00 | IDSS-16-D-07.00-T |
TCMD-05-D-08.00-01-RW-R | HCSD-08-D-08.00-01-N-RW-R | IDSD-05-D-24.00 | IDMD-13-S-07.09-G |
FFMD-10-D-04.33-01-R | IDSD-11-D-05.00-G | TCSD-03-D-11.00-01 | TCMD-05-T-03.75-01-N-R |
IDMS-14-T-08.70-A-G-R | IDSS-05-D-34.00-G | HCSD-08-D-08.00-01-RW-R | TCSD-05-D-02.60-01-N |
IDSD-05-D-20.00-T-G | IDSD-18-D-02.00-T-G | FFSD-08-S-07.87-01-N | IDSD-06-D-10.00-R |
TCSD-05-D-02.40-01-N | TCMD-04-S-24.00-01 | IDSD-07-D-07.00 | TCMD-06-T-02.50-01-N-RW-R |
IDSD-10-D-08.00-P20 | HCSD-10-D-02.40-01-N-G | HCSD-10-D-02.36-01-N-G | FFMD-07-T-04.70-01-N-R |
TCMD-05-T-03.75-01 | HCMD-10-S-06.00-01 | IDSD-02-D-20.00-D06 | FFSD-07-S-09.90-01-N |
TCSD-08-S-18.00-01-F | IDSD-02-D-20.00-D06 | IDMD-10-T-05.00-T | IDSD-05-D-18.00-T-P09 |
FFSD-07-S-09.90-01-N | IDMD-10-T-05.00-T | FFSD-05-S-12.00-01-N-RW | IDMD-02-D-14.00 |
FFSD-05-S-12.00-01-N-RW | IDSD-05-D-18.00-T-P09 | HCMD-07-D-03.00-02 | FFMD-05-T-08.00-01-N-R |
IDMD-02-D-14.00 | HCMD-07-D-03.00-02 | FFSD-05-S-12.00-01-N-RN1 | TCSD-07-D-14.00-01-F-N-R |
FFMD-05-T-08.00-01-N-R | FFSD-05-S-12.00-01-N-RN1 | FFMD-08-S-12.00-01-S | IDSD-06-D-10.00 |

Application

Production Process

Why Choose Us
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Professional team | BMW supplier | Free sample | Quality guarantee | Processing custom | Drawing customized |
Certificate

FAQ
Q: If quantity of wiring harness is very small, like 10 pcs per style per color, could we accept it?
A: Yes we can do it according to customers’requirement.
Q: How to buy our samples?
A: We provide free free sample for customers.
Q: How long will you get the samples from us?
A: You'll get our samples within 5-7 days after we read your instruction.
Q: What's available courier service.
A: They are UPS, FedEx, DHL, TNT, EMS etc.
Hot Tags: idc 34 pin flat rainbow ribbon cable, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, free sample, made in China, 2x5 Pin IDC Ribbon Cable, 1 27 MM Pitch Ribbon Cable, 26 Pin Flat Ribbon Cable, , 1 27 MM Pitch Ribbon Cable, 26 Pin Flat Ribbon Cable










