34 pin computer ribbon cable, applying to digital cameras, digital camcorders, laptops, LCD TVs, LCD monitors, suitable for most Atmel AVR jtag debuggers, in-system programmers, isp download, etc.
Double rows, 34 pin female to 34 pin female header with both end, compatible with 1.27mm spacing pin headers.
| Product Name | 34 pin computer ribbon cable |
| Cable | UL2651 28AWG |
| Wire Pitch | 1.27 mm |
| Cable Length | 20cm / 7.9inch |
| Cable Width | 21.6mm/0.85inch |
| Color | gray, black |
| Connector Type | Female to female IDC connector |
| Pin Number | 34 pin |
| Pin Pitch | 2.54mm pitch |
| Material | plastic, electric parts |
| Withstand Voltage | 300V |
| Certification | UL/VDE/CCC/CE/ROHS/SGS/REACH |
| Service | OEM and ODM |
More Minitek127® 1.27mm Wire/Cable-to-Board Connector System
20021444-00020T1LF | 20021444-00026T1LF | 20021444-00026T4LF | 20021511-00006T4LF |
20021511-00010T1LF | 20021511-00010T4LF | 20021511-00010T8LF | 20021511-00012T1LF |
| 20021511-00012T4LF | 20021511-00012T8LF | 20021511-00014T4LF | 20021511-00016T1LF |
20021511-00016T4LF | 20021511-00020T1LF | 20021511-00020T4LF | 20021511-00026T1LF |
| 20021511-00026T4LF | 20021511-00050T1LF | 20021511-00050T4LF | 20021512-00006T4LF |
20021512-00010T1LF | 20021512-00010T4LF | 20021512-00014T1LF | 20021512-00014T4LF |
20021512-00016T1LF | 20021512-00020T1LF | 20021512-00020T4LF | 20021512-00020T8LF |
20021512-00026T4LF | 20021521-00006D1LF | 20021521-00006D4LF | 20021521-00006D8LF |
20021521-00006T4LF | 20021521-00010D1LF | 20021521-00010D4LF | 20021521-00010D8LF |
| 20021521-00010T1LF | 20021521-00010T4LF | 20021521-00014D1LF | 20021521-00016T1LF |

Application

Production Process

Why Choose Us
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Professional team | BMW supplier | Free sample | Quality guarantee | Processing custom | Drawing customized |
Certificate

FAQ
Q: How to get a quotation ?
A: Drawing of wire harness., if not, you can provide us more details.
Q: How long is the delivery ?
A: 3-7days, if quantity is very big, please contact us for more information.
Q: Can you provide samples?
A: Yes, the sample is available and free.
Q: I cannot find the item in your catalogue, can you help me produce it?
A: Yes, we can open a mold for you .
Q: How about your quality ?
A: Our products have passed ISO9001:2008, ROHS, Reach, HF.
Hot Tags: computer ribbon cable, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, free sample, made in China, 6 Pin Flat Ribbon Cable, 6 Pin Flat Ribbon Cable











