| Product Name | male to male 3.5 mm audio cable |
| Application | audio equipment |
| Wire | 28*3c |
| Wire Color | black |
| Stereo Plug | 3.5mm, black overmolded, u174/u |
| Conductor | accept |
| Insulation Material | pvc |
| Service | OEM ODM accept |
| Delivery Time | 3-15 days upon receipt of payment |
| MOQ | 100pcs male to male 3.5 mm audio cable |
Drawing

Production Process
![]() | ![]() | ||
| Wire cutting | Terminal crimp | Peeling | Tin plating |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Assembly | Twist | Inspection | Test |
Test Equipment
Good Quality comes from strict control on every process. The best equipment, the excellent technology, make us get a lot of recognition from our customers.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Why Choose Us
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
| Professional team | BMW supplier | Free sample | Quality guarantee | Processing custom | Drawing customized |
Shipping And Payment

FAQ
Q1: How can I get product Price List?
A1: Contact us by email or telephone.
Q2: Can I get samples to test before place an order?
A2: Yes. Samples are available, but you need pay the cost of freight.
Q3: How is your factory doing in terms of quality control?
A3: Quality is the priority.
Q4: Can we get support if we want a special look and function?
A4: Sure. Our R&D team will support you develop a new kind and best solution for you !
Hot Tags: male to male 3.5 mm audio cable, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, free sample, made in China, Stereo Audio Cable, 3RCA To 3RCA Cable, 3 5 MM Jack To Rca Cable



















